Tygodniowe prognozy cen kryptowalut: Byki uspokoją się w tym tygodniu?

Bitcoin kontynuuje śledzenie, ponieważ znalazł wsparcie w wysokości około 30000 USD.

Ethereum ustanowił nowy rekord wszech czasów.

Ripple nadal konsoliduje się w trójkątny wzór.

Ogólny rynek kryptowalut odnotował w tym tygodniu mieszane sygnały. W tym tygodniu liderem rynku był Ethereum, który zyskał ponad 15 procent i ustanowił nowy rekord wszechczasów. Chainlink kontynuował dobre wyniki, które po krótkiej zwrocie również ustanowiły nowy rekord wszechczasów tuż poniżej 26 USD.

Tygodniowe prognozy cen kryptowalut: rynki powrócą do spadku w tym tygodniu?

W naszym ostatnim artykule wspomniano, że inwestorzy instytucjonalni nie wystarczą, aby uratować rynek bitcoinów . Wydaje się to być prawdą w tej chwili, ponieważ rynek jest ogólnie rozszerzony. Jednak na większości głównych monet powoli pojawiają się zniesienia. To prawdopodobnie wskazuje, że inwestorzy są teraz konserwatywni, ponieważ wskoczenie na rynek, który tak bardzo się rozwinął, tak szybko jest grą wysokiego ryzyka.

Przyjrzyjmy się niektórym zmianom, jakie Bitcoin, a także główne altcoiny miały w ciągu ostatniego tygodnia.

4-godzinny wykres BTC / USD – szukanie odbicia i ustalenie nowego niższego minimum

Nasza ostatnia prognoza cen Bitcoin wspomniała, że BTC obecnie walczy, aby utrzymać zwyżkowy wzrost. Widać to wyraźnie na wykresie. Bitcoin zanotował w zeszłym tygodniu wyraźny niższy dołek w okolicy 30000 USD, po dwukrotnym ustanowieniu niższego maksimum w styczniu. Pierwsza była 19, a druga 15 stycznia.

Odkąd Bitcoin ustalił najniższy dołek na poziomie 30000 USD, cena BTC / USD nadal powoli powraca do góry. Jak dotąd ważne poprzednie wsparcie w wysokości 34 000 USD zostało przetestowane jako opór.

Jeśli Bitcoin wykaże oznaki odrzucenia dla dalszego wzrostu, możemy zobaczyć kolejny ruch w celu ustalenia kolejnego niższego minimum w tym tygodniu. Spowodowałoby to dodatkowo panikę na rynku, ponieważ akcja cenowa, która ustanawia kilka niższych minimów i niższych szczytów, jest wyraźnym sygnałem bessy.

Dlatego analityk uważa, że ​​Bitcoin zobaczy dalsze spadki w tym tygodniu, a inwestorzy mogą szukać krótkiej pozycji wokół obecnych poziomów cen.

4-godzinny wykres ETH / USD – testowanie oporu w pobliżu historycznego maksimum

Prognozy cenowe Ethereum wspomniały wcześniej, w jaki sposób ETH / USD osiągnął nowy rekord wszechczasów wynoszący 1467 USD w wyniku gwałtownych skoków wypływów z wymiany . Jednak rekord wszechczasów został szybko zepchnięty poniżej oporu 1440 $. Jeśli Ethereum będzie nadal odrzucać dalsze zwyżki, rynek prawdopodobnie nie zobaczy przez jakiś czas dalszej kontynuacji zwyżki.

Dlatego w tym tygodniu możemy zobaczyć kolejny ruch niższy dla Ethereum. Potencjalny cel wsparcia nadal wynosi około 1100 USD. Osiągnięty z obecnych poziomów cenowych Ethereum straciłby ponad 20 procent.

Mniejsze wsparcie między aktualną ceną a wsparciem 1100 USD wynosi około 1250 USD. Poziom ten zbiega się również ze średnią kroczącą ze 100 okresów.

Ogólnie rzecz biorąc, prognozy cenowe Ethereum są dość niedźwiedzi w tym tygodniu. Niedźwiedzie zmiany ceny Bitcoina prawdopodobnie spowodują, że Bitcoin będzie jeszcze niższy.